Píše sa dátum  29.9.1969

domovenka T.O.Anita - Nováky -Láskar

 

            Naša T.O. ANITA ako mnohé osady má svoje začiatky poznačené romantikou. Založilo ju 6 kamarátov rôzneho veku a svoju činnosť začala nadväzovaním nových kamarátstiev s trampami z okolia a po čase aj z Čiech. Ako osada sme sa zúčastňovali mnohých potlachov, slezín, Vítaní jari , zimného táborenia a iných akcií, ktoré sa konali v tú dobu . Po určitej dobe sa naše aktivity začali viac zameriavať na činnosť ochrancov prírody. Vzniklo mnoho akcií, v ktorých sa prejavovalo naše cítenie .
Rôčky pribúdali a ako sa povie po starom, „treba sa dať na poriadok“. A tak sa začali svadby a vážnejšie rozmýšľanie o živote a budúcnosti. Život osady už nebol taký čulý, ale družnosť zostala. Naďalej sme si pomáhali ako sa len dalo. Časom nás roky rozdelili, a postupne od nás navždy odišli kamaráti, ktorých si k sebe pozval VEĽKÝ DUCH.
Dalo by sa veľa toho napísať a pospomínať. S odstupom času by tieto spomienky mohli niekoho zohriať, prebudiť v ňom tlejúci plamienok a niekoho sa možno nemilo dotknúť. Doba sa mení a ľudia tiež.
Históriu našej osady by mohla vyrozprávať značná fotografická dokumentácia, ktorá Vám podá obraz o našej činnosti ktorú sme robili a snáď Vás potešia spomienky pri jej náhodnom objavení.
 

Zakladajúci členovia osady : Honbre, Lenivý tieň, Stále osamelý vlk, Bludný Hobo, Sova, a Lišiak rok 29.9.1969 Nitrianské Sučany

Silická planina veľký vander z roku 1975

Chráňme si tlejúcu iskru čo nosíme v sebe, nech sa pri stretnutiach rozsvieti v čistý plamienok spomienok.          BLUDNÝ HOBO

 

zrub kde T.O.Anita zakladali osadu - zrub bol postavený pre lesných robotníkov a po

čase bol prenesený cca o 60 m vyššie nakoniec údolia žihľáv.

X výročie T.O.Anita

Najlepší kamaráti trampskej osady Anita

 
 

© 2008 Vytvoril Frenky - TO.Yukon

Windows Internet Explorer

Optimalizácia pre rozlíšenie 1280 x 1024