Ahoj , ahoj , ahoj práve ste sa dostali na webovú stránku AHOJ KAMARÁT , ktorá Vás bude informovať o Vašich akciách a vandroch. Budeme uverejňovať reportáže ,ktoré nám Vy pošlete. Budeme radi keď sa Vám webka bude páčiť...

 

 


Trampské Osady z Oravy

Nižná

T. O. Kondor

T. O. Mustang

T. O. Rančeri

 

???

 

T. O. Čierny orolFlek na Studenej. Flek sa nachádza na začiatku studenej doliny smerom k Západným Tatrám - Roháčom. Flek slúži ako spoločný pre všetky štyri oravské osady z Tvrdošínskeho okresu. Menovite T.O. Rančeri, T.O.Kondor,T.O. Mustang, T.O.Čierny orol. Zrub na tej fotke už neexistuje. Pretože bol prehnitý, a nebezpečný pre malé deti, bol rozobratý. Flek sa využíva dodnes. Robia sa na ňom spoločné výročné ohne všetkých osád naraz. Dolu na fotkách sú dve vlajkoslávy zo spoločného potlachu.


Neviem kedy bol postavený tento zrub, ale čo mi hovoril ocino tak ho postavili mexičania, tak totižto volali trampov zo susednej dediny Podbiel. Neboli v žiadnej trampskej osade, ale chodili na potlachy a aj iné akcie. Z konkrétnych staviteľov, som zistil iba meno Róbert Beňušík.


Flek na príslope. Starý flek  T.O. Mustang. Momentálne sa tam už nechodí, s dôvodu neudržiavania lúky. Predtým bola lúka každoročne kosená poľnohospodárskym družstvom, no keďže väčšina družstiev zanikla je lúka neudržiavaná.

Vlajkosláva na príslope

foto a článok poslal Andy


 

© 2008 Vytvoril Frenky - TO.Yukon

Windows Internet Explorer

Optimalizácia pre rozlíšenie 1280 x 1024